Get Adobe Flash player

semestr zimowy 2014/2015

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Biznes w Nowej Gospodarce

Studencka Konferencja organizowana wspólnie ze Studenckim Kołem Zarządzania Jakością i Wiedzą oraz Kołem Naukowym Ekonomistów. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele wielu ośrodków akademickich z całej Polski m. in. z: Krakowa, Kielc, Warszawy, Lublina oraz Poznania. W ciągu 2 dni odbyły się sesje referatowe oraz warsztaty dla uczestników. Obrady konferencji były żywe i owocne - przerodziły się w liczne dyskusje na tematy związane z marketingiem, jakością i nowymi trendami w biznesie. Jej zwieńczeniem było wyłonienie laureatów konkursu na najlepsze wystąpienie studenckie.

 

 

 

 

Warsztat pt. „Negocjacje w biznesie” w ramach GEW

21 listopada zorganizowaliśmy warsztat w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję poznać kilka strategii i taktyk negocjacyjnych. Uzyskali wiedze o podstawowych zasadach i mechanizmach rządzących procesem negocjacji. Poznali także możliwości wykorzystania technik negocjacyjnych w codziennym życiu i relacjach, nie tylko tych zawodowych. Szkolenie poprowadziła Anna Flor- Grzywnowicz, która pracuje z ludźmi i dla ludzi, towarzyszy w rozwoju kariery i budowaniu udanego życia, ponieważ uważa, że tam gdzie rozwija się jeden człowiek, rozwija się system: rodzina, firma i społeczeństwo.

 

 

Wykład otwarty „Oko w oko z rekruterem, czyli jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej”

21 listopada w Auli I na Wydziale Ekonomicznym UMCS zorganizowaliśmy wykład otwarty z Providentem. Był on poświęcony osobom, które poszukują pracy, zastanawiają się czego będzie wymagał ich przyszły pracodawca, a także jeśli nie wiedzą jak przygotować oraz zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Głównym tematem przedstawianym na wykładzie były techniki autoprezentacji, a także jak przedstawić swoje pozytywne i negatywne strony.

Spotkanie poprowadził specjalista Pan Piotr Jarembski HR Biznes Partner w firmie Provident Polska SA.

 

 

Ogólnopolska Konferencja „Generation of Active Leaders”

Projekt realizowany cyklicznie, w tym roku akademickim odbyła się już V edycja. Odbyły się
3 ścieżki trwające równolegle - HR, Manager oraz Marketing, w ramach których zaoferowaliśmy powiązane ze sobą tematy m.in. o zarządzaniu sobą, a także swoimi emocjami, jak być źródłem inspiracji dla innych, dodatkowo  również zostało powiedziane parę słów o sztuce negocjacji biznesowych czy sposobie odniesienia sukcesu w e-marketingu.

 

 

Warsztat pt. „Wykorzystanie Komedii w Prezentacji” oraz „Zarządzanie projektami”

Oba warsztaty odbyły się 13 grudnia w Ratuszu. Były one skierowane do członków Młodzieżowej Rady Miasta. Pierwszy z nich przeprowadzony był przez trenera Kamila Kozieła, a także komika Sebastiana Rejenta. Młodzież nauczyła się jak tworzyć prezentację, a także jak wprowadzać do niej elementy komiczne.

Drugi warsztat przeprowadzony został przez obecnego Prezesa Koła – Adriannę Andrzejewską, która przedstawiła uczestnikom drogę powstawania projektów, ich fazy rozwoju, a także jak dobrze sfinalizować projekt.