Get Adobe Flash player

FAQ

 

Czym zajmuje się KNZiM?

Wszystkim tym, co chcesz robić. Jeżeli masz ciekawy pomysł na zrobienie jakiegoś wydarzenia na uczelni to na pewno pomożemy Ci je zorganizować.

Poza tym, robimy wiele cyklicznych eventów, które możesz pomóc nam zorganizować, zdobywając doświadczenie i w nich uczestniczyć, zdobywając wiedzę. Organizujemy szkolenia, warsztaty, konferencje, wykłady otwarte, o których możesz poczytać w zakładce „Projekty”. Współpracujemy też z lubelskimi firmami, dzięki czemu nabywamy wiele umiejętności praktycznych i zdobywamy wiedzę która może okazać się niezbędna w przyszłości.

No ale Koło to nie tylko praca nad projektami. Poznawanie nowych ludzi jest najważniejsze.

 

Kto wchodzi w skład KNZiM?

Członkiem KNZiM może być każdy student UMCS. Obecnie są to głównie studenci Wydziału Ekonomicznego. Jesteśmy studentami różnych kierunków, różnych lat studiów i ogólnie jesteśmy bardzo różni ;) Natomiast wszystkich nas łączy nas to, że samo chodzenie na zajęcia nam nie wystarczy i chcemy od studiów czegoś więcej.

Możesz o nas poczytać w zakładce „Członkowie”. Może niedługo znajdzie się tam Twoje zdjęcie? :)

 

Kiedy można dołączyć? Czy jest oficjalna rekrutacja?

Dołączyć do nas można zawsze! Nie ma oficjalnej rekrutacji i żadnych wymagań – wystarczy, że masz otwartość i chęć do działania.

Jeśli chcesz być częścią zespołu KNZiM, albo na razie tylko przyjść na spotkanie i posłuchać – nie ma sprawy.

 

Z kim chętne do przystąpienia osoby mają się kontaktować?

Wystarczy napisać maila na oficjalny adres mailowy KNZiM albo do Prezes Koła, Wioletty Ogórek . Sprawdź zakładkę „Kontakt”. Możesz też zwrócić się osobiście do któregokolwiek z członków Koła, jeśli masz taką możliwość.

 

Co jeśli nie mam doświadczenia?

Na początku nikt z nas go nie miał, dlatego też postanowiliśmy działać w Kole ;)

My nie wymagamy doświadczenia, ale pracodawcy już tak, dlatego KNZiM to świetne miejsce by wzbogacić swoje CV.

 

Kiedy się spotykamy?

Wspólnie ustalamy taki termin, który jest optymalny dla jak największej liczby członków. Obecnie termin spotkań jest w trakcie ustalenia, dlatego kontaktuj się z nami :)

Co robimy na spotkaniach KNZiM?

Omawiamy bieżące sprawy Koła. Zastanawiamy się co chcemy zrobić i jak do tego dojść. Robimy burze mózgów, oprócz tego gadamy o wszystkim i o niczym oraz dużo się śmiejemy ;)

 

Co można zyskać działając w KNZiM?

Przede wszystkim nowych znajomych :) Oprócz tego, tak jak pisaliśmy wyżej – bezcenne doświadczenie. Zaangażowanie w projekty daje też satysfakcję i pewność siebie. Działając w Kole możesz rozwinąć swoją wiedzę merytoryczną, ale przede wszystkim poznajesz siebie – dowiadujesz się, co Cię tak naprawdę interesuje i w czym czujesz się dobry/a. A to pomoże Ci świadomie zaplanować swoją przyszłość po studiach.

 

Chciałbym/abym coś robić, ale nie wiem, do czego się mogę przydać?

Na pewno się przydasz! Każda kolejka osoba w Kole to nowe, świeże pomysły, a przy realizacji różnego rodzaju projektów możesz liczyć na nasze wsparcie. Pamiętaj – najważniejsze są chęci :)

Zazwyczaj przy projektach obowiązuje następujący podział zadań i możesz zdecydować, w czym chcesz spróbować swoich sił:

• logistyka (szukanie sal, pisanie podań itp.),

• promocja (rozsyłanie informacji o projekcie do biur karier, na strony uczelni, do innych organizacji studenckich itp.)

• PR (pozyskiwanie patronów medialnych i późniejszy kontakt z mediami)

• pozyskiwanie partnerów merytorycznych (trenerów)

• sponsoring (pozyskiwanie partnerów finansowych)

• rekrutacja (przyjmowanie zgłoszeń, kontakt z uczestnikami projektu)

 

Czy działalność w KNZiM zajmuje dużo czasu?

Zajmuje tyle ile chcesz. Sam decydujesz ile swojego czasu możesz poświęcić działalności w Kole i dzięki temu wiesz ile zobowiązań możesz na siebie wziąć.