Get Adobe Flash player

BOOMERANG

13 grudnia 2012 r. o godz. 16:00 w sali 1413 (XIV piętro), Budynek Rektoratu UMCS, odbędzie się transmisja spotkania z Panem Bartłomiejem Golą (SpeedUp Group) oraz z Panem Arkadiuszem Hajdukiem (Huge Thing) w ramach inicjatywy BOOMERANG.

Temat wystąpienia:

Między pieniądzem a nauką, Venture Capital w Polsce

Jak będąc naukowcem z pomysłem porozumieć się z inwestorem? Jakich kompetencji potrzebuje naukowiec by nawiązać współpracę z Venture Capital? Na czym polega praca inwestora? Jaką ponosi się odpowiedzialność za inwestowanie cudzych pieniędzy? Jakie i ile inwestycji rozwija się z sukcesem? Co dalej z inwestycją, która jest strzałem w dziesiątkę? O cieniach i blaskach bycia VC w Polsce opowiedzą Bartłomiej Gola (SpeedUp Group) i Arkadiusz Hajduk (Huge Thing).

 

 

Najbliższe spotkanie jest wspólnie organizowane na naszej uczelni przez Wydział Biologii i Biotechnologii oraz Wydział Ekonomiczny, natomiast będzie transmitowane z West Point Business Center w Poznaniu. Informacje znajdują się na załączonym plakacie.

Boomerang to inicjatywa uczestników programu „Top 500 Innovators”, którzy wzięli udział w programie stażowo-szkoleniowym w Stanford University w USA, organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Boomerang jest po to by inspirować, dzielić się wiedzą, spotkać ciekawych ludzi i posłuchać ludzi biznesu, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach, które zdobyli w firmach rozwijanych na bazie swoich pomysłów. Spotkania są transmitowane na żywo do kilkunastu jednostek w całej Polsce jednocześnie a uczestnicy spotkań mają okazję do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy. Inicjatywa służy promowaniu przedsiębiorczości w środowisku naukowym, jest też zachętą dla naukowców do podejmowania prób wdrażania własnych pomysłów (http://top500innovators.org/boomerang.html).